KONST / Litografier / Färglitografi 15549374
nr 1554 9374
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
HC-upplaga. Signerad, numrerad XXIII/XXV, daterad -75. Färglitografi, bildmått: 32x41 cm, yttermått inklusive ram: 49x56 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 7 augusti 2023
kl 19:08:57
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås